26 marca 2014

kulki i opakowanie po jajkach

Balkonowe zabawy chwilowo zaniechane z powodu znacznego ochłodzenia ale ponieważ zawsze mam jakieś opóźnienia w umieszczaniu postów to będzie prosta zabawa z czasów słońca na balkonie: pęsetka (tym razem świetnie nadaje się do tego ta duża z zestawu mieszadeł z ikei), pojemnik na jajka oraz szklane kulki.
Basi bardzo się podobało:) Umieszczanie po jednej kulce, po dwie, po trzy, aż brat w końcu zapytał: "po co robisz to pęsetką, ręką będzie szybciej" :-/ Racji nie mogę mu nie przyznać:)
4 komentarze:

 1. Może i szybciej, ale pensetą pewnie fajniej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ćwiczy precyzję, super ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaka precyzyjna ta Twoja Basia :) Wierz mi, Zocha dopiero wczoraj opanowała przypinanie spinaczy do pojemniczka - jedna z Twoich zabaw :) I ona się tak wścieka jak jej coś nie wychodzi, że po prostu niektórych zabaw nawet jej nie proponuję, wiedząc co się będzie działo...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każde Dziecko ma swój czas na opanowanie niektórych umiejętności, Basia ciągle nieprawidłowo trzyma kredkę, czy flamaster i nie da sobie odpowiednio ułożyć bo mówi, że jej "źle". Zabawa ma bawić i wspierać naturalny rozwój dziecka. Niech przychodzi w odpowiednim czasie. Co z tego, że Zosia teraz przypina spinacze, za to śpiewa taką ilość piosenek, które moje dzieci nie znają razem wzięte. Och cieszę się na wakacje z Zosią:)

   Usuń